Aktualności

19.07.2014

Zawody w Kiekrzu

W sobotę 12 lipca br. rozegrano kolejny wyścig z cyklu Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym.

Dystans 3 km najszybciej przepłynął Bartosz Grzybek z Posnanii. Wśród kobiet triumfowała Joanna Radosz z Fali Swarzędz. Zawody ukończyło 59 pływaków.

Zawody były jedną z imprez towarzyszących Międzynarodowemu 47. Maratonowi Pływackiemu „Wpław przez Kiekrz” im. Stanisława Garczarczyka. W wyścigu na 7,5 km wystartowało 13 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Jan Urbaniak z Warty Poznań. Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Zachoszcz z Olsztyna. W międzyczasie odbyły się również 12 Międzynarodowe Mistrzostwa Policjantów w Pływaniu Długodystansowym, 42 Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Pływaniu oraz 6 Mistrzostwa Wielkopolski Ratowników WOPR w Pływaniu.