O zawodach

Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym to żelazna impreza wakacyjnego kalendarza imprez pływackich, która przez lata zyskała już sobie całkiem spore grono lojalnych uczestników. Frekwencja w zawodach cały czas wzrasta, bite są nowe rekordy, pojawiają się młode talenty pływackie, a długoletni fani pływania na wodach otwartych walczą o lepsze wyniki. Najwięcej emocji dostarczają jednak najmłodsi zawodnicy, którzy z roku na rok zaskakują coraz lepszą formą i techniką pływacką. W zawodach mogą już wziąć udział 13-latki!

W tym roku Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym odbędzie się po raz VIII. Cykl zawodów tradycyjnie otworzy maraton w Margoninie. Tydzień później spotkamy się w Wolsztynie, potem w Kiekrzu, Lednogórze, Zbąszyniu i Chodzieży, po krótkiej przerwie w Mierzynie, by zakończyć zmagania nad poznańskim jeziorem Malta. Dużym wyzwaniem dla zawodników i organizatorów może być dynamicznie zmieniająca się pogoda. Trzeba być naprawdę wytrawnym pływakiem, żeby nie stracić orientacji i nie wylądować w zaroślach przy silnym wietrze, niskiej temperaturze wody i wysokiej fali.

Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego a nad bezpieczeństwem zawodników podczas wyścigów czuwa Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wszystkim pływakom życzymy adrenaliny i emocji, udanych startów, pozytywnych wrażeń, słońca, a ich najbliższym wytrwałości w kibicowaniu i cierpliwości w wypatrywaniu na mecie!

Serwis WWW

pizza poznań
Opieka medialna

Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY