Aktualności

17.08.2011

Relacja z Jankowa Dolnego

Punktualnie w niedzielne południe w Jankowie Dolnym rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Gniezna oraz Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym. W rywalizacji udział wzięło 70 pływaków i pływaczek od 14 roku życia. Ścigano sięna wyznaczonej trasie, której jedno okrążenie miało długość 600 metrów. W pierwszy wyścigu na dystansie 1200 metrów wystartowało 29 amatorów w kategorii open oraz sprawni inaczej. Wśród panów pierwszy linie mety minął Mateusz Ratajczak z Gniezna pokonując dystans w czasie 20:54.00. Drugi był Łukasz Rozmiar z Gorzowa Wielkopolskiego, a trzeci Michał Czech z Gniezna. Wśród pań wygrała ten dystans Paulina Andrzejewska z Gniezna, przed Izabelą Furtak z Witkowa oraz Olgą Masłowską z Kiszkowa.

Z grupy sprawni inaczej tryumfowali poznaniacy: Jerzy Neuman przed Stanisławem Regenem oraz Markiem Musielakiem. Następnie rozegrany został wyścig główny na 3000 metrów w ramach Grand Prix Wielkopolski. Wśród panów najlepszym okazał się Krzysztof Pielowski z Olsztyna, który dystans pokonał w czasie 00:42.42 sekund. Drugi był Jan Urbaniak z Poznania a trzeci Adam Głogowski z Gdyni. Najlepszy gnieźnianin Dawid Adamczyk zajął miejsce jedenaste. Wśród pań triumfowała Monika Czerniak z Dębnicy w czasie 00:50.43 sekund. Druga byłą Anna Sobolewska z Poznania, a trzeci była Barbara Walczak - też ze stolicy Wielkopolski. Najlepszą gnieźnianka okazała się Justyna Adamczak zajmując 17 miejsce.